Egy hosszú, forró nyár után jó visszagondolni, mi minden történt az elmúlt hónapokban. Mit csináltunk, mit tanultunk, hova jutottunk el, akár fizikálisan, akár lelkileg.
Az iskolába visszakerülve a gyerekek alig várják, hogy beszámolhassanak nyári élményeikről. Ehhez készültek az alábbi kártyák, melyet ki lehet nyomtatni.

A kártyákon nyárral kapcsolatos mondatok vannak és a gyerekeknek kell befejezni saját élményükkel, tapasztalatukkal.
Összekeverjük a kártyákat és valaki húz egy kártyát, felolvassa majd kiegészíti, befejezi a mondatot saját nyári élményeivel. Ha olyat húz, amire nem tud mit mondani, akkor húzhat újabbat. Ezután a következő gyerek jön.
Jól használható nyárzáró alkalmakon vagy tanévkezdéskor, nyári beszámolókhoz.
Nyomtasd ki az 1-4 oldalakat kemény lapra, majd mindegyiknek a hátoldalára az 5. oldalt nyomtasd.
Ha lehetőséged van rá, lamináltasd be! Így tartósabb lesz!
Letölthető itt: Nyári élményeim