Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek, mert aki a másik embert szereti, az betöltötte a törvényt. Mert ez: Ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj, ne kívánd – és ha valamely más parancsolat van –, ebben az igében van összefoglalva: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat. A szeretet nem tesz rosszat a felebaráttal. Tehát a törvény betöltése a szeretet. Mindezt tegyétek meg, mert tudjátok az időt, eljött az óra, hogy az álomból felserkenjünk, mert most közelebb van hozzánk az üdvösség, mint amikor hívőkké lettünk. Az éjszaka múlóban, a nappal pedig elközelgett, vessük le azért a sötétség cselekedeteit, és öltsük fel a világosság fegyvereit.
Róma 13,8-12
Az Úr törvénye egyetlen szóban összefoglalható. Ez pedig: a szeretet.
Ha ez a szeretet ott van a szívedben, úgy ahogy Jézus tanította, akkor eleget tettél Isten törvényének. De sajnos, bármennyire is igyekszik az ember, 100 %-osan mégsem sikerül betölteni. Mert a sátán mindent megtesz azért, hogy harag, gyűlölet, megbántottság, ellenségeskedés, sértettség… legyen az ember szívében a másik iránt. És ha szétnézel a környezetedben, a szívedben vagy a világban, láthatod mennyire hiányzik az emberekből a szeretet, a kedvesség, az egymásra figyelés.
Törekedj arra, hogy a te életedben ott legyen a Krisztusi szeretet. Mert ez a szeretet soha el nem múlik!
Adós vagy Adós vagy, és én is veled. Törlesztenünk kell valahogy, hisz úgy parancs a szeretet, ahogy a "ne ölj!", a "ne lopj!" Füle Lajos
Imádkozz azért, hogy tudj szeretettel lenni mások iránt!
„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást.” János 13,34
