Veszteg maradni

Az Úr harcol értetek, ti pedig maradjatok veszteg!
2 Mózes 14,14

Amikor valakit támadás ér, nagyon nehéz csendben lenni és semmit nem tenni. Hiszen az ember első reakciója ilyen helyzetekben, a védekezés.

Izráel népe ott állt a Vörös-tenger előtt. Mögöttük a fáraó és serege, akik nagy erőkkel közeledtek feléjük. A nép kétségbeesetten, félelemmel tele fordult Mózes felé. Miért is hozta ki őket Egyiptomból, azért, hogy most itt haljanak meg?!
Reménytelennek, kilátástalannak látták a helyzetüket. El sem tudták képzelni, hogy ebből van szabadulás.

Talán te is így látod az életedet. Támadások, akadályok mindenfelé.
Letaglóz egy rossz hír, szembe kell nézned haraggal, közönnyel, elutasítással. Küzdelmeid vannak a családodban, munkahelyeden, anyagi dolgokban, testedben, lelkedben,
Nem látsz kiutat? Kétségbeesetten keresel menedéket? Vagy éppen felvértezed magad és csak azért is szembe szállsz mindazzal, ami jön?

Mózes azt mondta a népnek:
Ne féljetek! Álljatok helyt! És meglátjátok az Úr szabadítását. Az Úr harcol értetek! Ti pedig maradjatok veszteg!

Helyt állni és veszteg maradni.Tenni a mindennapi feladatainkat, imádkozni, figyelni az Úrra és nem belebonyolódni különféle vitákba, harcokba a magunk állításait, igazát hangoztatva.
Nem könnyű feladat!
De megéri!

Az Úr harcol érted!
Nem neked kell kitalálni védekezési módszereket. Támadásokba sem kell kezdened.
Az Úr megoldja az életedet, helyzetedet.
Figyelj! És meglátod a szabadítását!

Mózes azt tette, amit az Úr mondott neki. Felemelte a botját és a tenger ketté vált. A nép száraz lábbal kelt át rajta. Egyiptom serege nem tudta utolérni őket.
Az Úr megszabadította népét.

A te életedben is elkészítette a szabadulás útját, a problémáid megoldását.
Állj helyt!
Maradj veszteg!
Figyeld, hogyan szabadít meg!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük