Jön már a hegyeken az örömhírhozó, aki békességet hirdet! Ünnepeld, Júda, ünnepeidet, teljesítsd fogadalmaidat!
Náhum 2,1
Jön már az örömhírhozó!
A karácsony a szeretet, az öröm ünnepe. Amikor is Isten lehozta a földre a Szeretetét.
Már a kezdet kezdetén tudta, hogy az embernek meg kell látnia mennyire szereti őket. Éppen ezért, már akkor megígérte, hogy Szabadítót küld a földre.
Ezt a próféták által többször is leírta és hirdette. Akkor ők voltak az örömhírhozók.
Jézus születésekor a csillag, az angyal, a pásztorok, a bölcsek is mindannyian az örömhírt hozták el és adták tovább.
Majd Keresztelő János is ezt tette, mielőtt Jézus elkezdte földi szolgálatát.
Erről szól a karácsony.
Megérteni Isten szeretetét, örömét.
Befogadni a szívedbe, lelkedbe.
Átélni minden percét.
Továbbadni azoknak, akik körülötted vannak.
Tudsz-e örömet vinni ezen az ünnepen a családodba, a barátaid, szomszédaid életébe?
Legyél örömhírhozó!
Sugározd a békét, örömet, szeretetet!
Akkor is, amikor esetleg nem minden úgy alakul, ahogy szeretted volna. Ha némelyek kissé feszültebbek, aggodalmaskodóbbak, nyugtalanabbak. Amikor több napi családi együttlét után, kezd sok lenni a másik. Amikor azt látod, mennyi munka halmozódik fel és arra vár, hogy elvégezd. És lehetne sorolni mi mindennel akarja tönkre tenni a sátán ezt az ünnepedet.
De te ne engedd, hogy így legyen!
Legyen más ez a nap, mint a többi!
Kérd Istentől a békességet, szeretetet, örömet!
Legyél te az örömhírhozó a családodban!
Ünnepelj!
