Sebzett, megtört szív

 „Közel van az ÚR a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti.” Zsolt. 34,19

Biztosan éltél már át mélységeket, amikor a szíved, lelked sebeket kapott, esetleg azt érezted, hogy szinte már összetört.
Lehet ez egy családi tragédia, betegség, haláleset, vitatkozás, gúnyos megjegyzés, megalázás, valakinek a hiánya, munkahely elvesztése, magányosság… és sorolhatnám mi minden tud megsebezni a pillanat töredéke alatt. És a szíved, lelked mélyéig hatol.

Talán sírsz.
Talán úgy érzed, nincs kiút. Nem tudsz felállni és tovább menni.
Talán felteszed a miérteket. Miért történt mindez? Miért veled? Miért engedi Isten?…
Talán magadat vádolod. Ha másként tettél volna, ha más döntést hozol, ha ott lettél volna, ha…
Talán másokat vádolsz. Hogy tehette? Hogy mondhatta? Miért nem volt itt?…
Talán azt érzed, Isten magadra hagyott.

Negatív gondolatok sokasága kavarognak benned, és egyre mélyebbre süllyedsz.

Kiábrándultál, csalódtál, elkeseredtél, összetörtél.

A Zsoltáríró azt mondja:
„Közel van az ÚR a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti.”
Isten ott van veled. Nem hagy magadra sohasem, nagyon szeret téged. Bár lehet, hogy ezt nem érzed a mélységben a sebzett szíveddel, de hidd el, hogy így van!
Isten ott van veled, ki akar emelni téged a mélyből és meg akarja gyógyítani a sebzett lelkedet, összetört szívedet.

Kiálts hozzá és kérd az Ő segítségét! Keresd az Urat a mélységeid közepette is! Még akkor is, ha esetleg nehezedre esik.
Ha így teszel, meg fogod tapasztalni, hogy:
„Akik az ÚRhoz kiáltanak, azokat meghallgatja, és kimenti őket minden bajból.” /Zsolt. 34,18/

Isten nagyon szeret téged! Ő a te szabadítód, gyógyítód!
Keresd Őt mindennap!

„Közel van az ÚR a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük