„Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak. Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának nevezik majd; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját, ő pedig uralkodik a Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége. Mária megkérdezte az angyalt: Hogyan lehetséges ez, mivel én férfit nem ismerek? Az angyal így válaszolt neki: A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának. Íme, Erzsébet, a te rokonod is fiút fogant öregségére, és már a hatodik hónapjában van az, akit meddőnek mondanak, mert Istennek semmi sem lehetetlen. Mária ezt mondta: Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem a te beszéded szerint! És eltávozott tőle az angyal.”
Lukács 1,31-38
Mária kész volt átadni magát Istennek. Nem értette, hogyan történhet meg mindaz, amit az angyal neki mondott. Emberi gondolkodással, logikával, tudománnyal teljesen lehetetlennek tűnt. De tudta, hogy Isten bármit megtehet. Ő előtte nincs akadály. Neki semmi sem lehetetlen. Erre az angyal is felhívta a figyelmét.
Mária engedte, hogy minden úgy történjen, ahogyan Isten akarja.
Talán sokszor te is csak emberileg látsz előre. Nehezen tudod elképzelni, hogy megtörténhetnek olyan dolgok, ami fizikai világunk szerint nem lehetséges. Milyen jó lenne, ha te sem felejtenéd el, amit az angyal mondott: „Istennek semmi sem lehetetlen!”
Hidd el teljes szíveddel, hogy Ő bármit megtud tenni a te életedben is!
„Történjék velem a te beszéded szerint.” Lukács 1,38
Gondold át!
Engeded Istennek, hogy munkálkodjon az életedben?
Teljesen át tudod adni magad Istennek? vagy időnként te irányítasz?
Tedd meg!
Beszélj valakinek Isten hatalmáról!
Írd le!
Elhatároztam, hogy …
