December 24.

„Történt pedig azokban a napokban, hogy Augusztusz császár rendeletet adott ki: írják össze az egész földet. Ez az első összeírás akkor történt, amikor Szíriában Kviriniusz volt a helytartó. Elment tehát mindenki a maga városába, hogy összeírják. Felment József is a galileai Názáretből Júdeába, Dávid városába, amelyet Betlehemnek neveznek, mert Dávid házából és nemzetségéből származott, hogy összeírják jegyesével, Máriával együtt, aki áldott állapotban volt. És történt, hogy amíg ott voltak, eljött szülésének ideje, és megszülte elsőszülött fiát. Bepólyálta, és a jászolba fektette, mivel a szálláson nem volt számukra hely.”
Lukács 2,1-7

Betlehembe kellett menniük a népszámlálás miatt. Ez Isten terve volt. Évszázadokkal korábban, a próféták által megmondta, hogy Dávid városában, Betlehemben fog megszületni a Megváltó.
Betlehembe érve nem volt számukra hely. Nem volt senki, aki befogadta volna őket. Egy fiatal házaspárt, akik várják első gyermeküket, aki bármelyik percben megszülethet.
Senki nem ajánlott fel nekik egy szobát, egy ágyat… ott voltak a zsúfolt városban, rengeteg ember között és nem volt, aki segített volna nekik. Egy istállóban találtak helyet.
Ott akkor még csak Mária és József tudta, hogy ez a gyermek az Isten Fia lesz. A betlehemben lévő emberek számára Márián és Józsefen keresztül jelent meg Jézus. De nem voltak hajlandóak befogadni. Ma a kérdés az, hogy: te befogadtad-e már Őt? Kész vagy arra, hogy befogadd a szívedbe, az életedbe, a családodba?

„… nem volt számukra hely.” Lukács 2,7

Gondold át!
Hogyan jelenik meg Jézus az életedben?
Van Jézus számára hely a te életedben?

Tedd meg!
Töltsd együtt az ünnepet a családoddal!

Írd le!
Hálát adok az Úrnak: …

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük