Isten egysége

„Egy a Lélek… egy az Úr… egy az Isten és mindenek Atyja…” Efézus 4,4-6

„Egy a Lélek…”
A Szentlélek mindenkiben ugyanaz. Isten mindenkinek ugyanazt a Lelket, az Ő Szentlelkét adja – aki vigasztal, vezet, bátorít. Nem különálló emberekként, gyülekezetekként, keresztyénekként kell élni, hanem egységben.
A Szentlélek összeköti az embereket.

„…egy az Úr…”
Jézus Krisztus az egyetlen Úr. A világ nagyon sok féle irányt mutat, de Krisztus gyermekének egy célja kell, hogy legyen. Egy középpont felé kell haladnia az életének.
Ez Jézus Krisztus, akihez mindenki tartozik.
Mindenki más. Sokféle vélemény, stílus, gondolat, egyéniség… van családon, gyülekezeten, munkahelyen belül. De a Krisztusban hívők mégis egyek.

„…egy az Isten és mindenek Atyja…”
Az Atya mindenek felett áll, mindent áthat és mindenben jelen van. Ez biztonságot ad.
Egy szerető Atya kezében él az, aki rábízza az életét. Nem a vaksors irányítja az ember életét, nem a szerencse vagy véletlenek sorozata az, ami meghatározza, hanem az egyetlen, mindenható Isten.

A Szentháromság azt szeretné, ha törekednél:
egységre – mert egy Istenhez tartozunk,
alázatosságra – mert nem mi vagyunk a középpont, hanem az Úr,
bizalomra – mert az Atya hordoz, a Fiú megváltott, a Lélek pedig vezet.

Amikor széthúzást, bizonytalanságot, kétségbeesést, próbákat vagy túlterheltséget élsz meg, akkor az Úr azt akarja, hogy figyelj Rá! Vedd észre Őt, mint gondoskodó Atyát, megváltó Jézust, és segítő Szentlelket, aki átvezet mindenen.
Ő az egy Isten – és benne minden megvan és minden elég.

Úgy tekintesz Istenre, mint gondoskodó Atyára?
Tükrözi az élted az Istennel való egységet?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük