A szivárvány

„Szivárványívemet helyezem a felhőkre, az lesz a jele a szövetségnek.”
1 Mózes 9,13

Nemcsak gyerekként, hanem felnőttként is mindig teljes lelkesedéssel, csodálkozással nézem meg a szivárványt, amikor feltűnik az égen.
Tegnap, abban a gyönyörű látványban lehetett részem, hogy amíg hazafelé autóztam, közel fél órán keresztül csodálhattam meg az égbolton megjelenő szivárványt. Ez idő alatt kétszer is megálltam. Gyönyörködtem és hálát adtam az Úrnak mindezért.

Először csak a földtől az égig ért ez a színes, csodálatos ív. Rögtön eszembe jutott Dobner Illés egyik énekének néhány sora:
„A földtől az égig ér ez a nagy szerelem,
Az égtől a földig lenyúlsz és fogod kezem.”
Az Úr szerelme olyan nagy, hogy az égtől a földig ér. Elküldte Jézust a mennyből a földre. Teérted. Azért, hogy neked örök életed legyen. Bár testi alakban már nem, de lélekben ott van veled minden nap. Lenyúl hozzád, érted és megfogja a kezed, mert szeret és vezetni akar téged.

Néhány perc elteltével csodálatosan kiegészült a szivárvány úgy, hogy teljes egész ívben lehetett látni. Felemelő érzés volt ez. Évek óta nem láttam ilyen gyönyörű, erőteljes szivárványt.
Látva ezt a teljes és egész szivárványt, arra gondoltam, hogy a Mindenható Isten is ilyen. Teljes, tökéletes, egész, csodálatra méltó.
Ő az, aki odahelyezte ezt a csodálatos, 7 színből álló ívet az égboltra.

Miért?

Azért, mert ez a jele a szövetségnek, amelyet az emberrel és az egész földdel kötött. A szövetség pedig az, hogy soha többé nem lesz olyan özönvíz, ami elpusztítaná az egész földet.
Isten szövetséget kötött az emberrel. Ezt Ő soha nem felejti el. Betartja azt, amit ígért. Ezért helyezi újra és újra az égboltra a szivárványt. Szeretné, ha mi sem felejtenénk el ezt a szövetséget. Azt szeretné, hogy amikor meglátjuk a szivárványt az égen, jusson eszünkbe az Ő ígérete, szeretete, szövetsége.

Mi jut eszedbe, amikor meglátsz egy szivárványt?

Sajnos a szivárványról ma már sokaknak nem az Úr által kötött szövetség jut az eszébe.
Néhány nappal ezelőtt Budapest utcái a pride felvonulásnak adtak teret. Az ő jelképük a szivárvány. Ami 6 színből áll, míg az eredeti, amit az Úr adott és helyezett az égboltra, 7-ből. A 7 a teljesség száma, és ez Istenre mutat.

A sátán ellopta ezt a jelképet azért, hogy az emberek gondolkodás módját megváltoztassa. Azt akarja elérni, hogy a világ elfogadja azt, ami Isten szerint bűn. Ezáltal elfelejtik Isten szövetségét, kegyelmét, szeretetét, irgalmát.

Törekedj arra, hogy a szivárványról Isten ígérete, szövetsége, kegyelme jusson eszedbe!
Tegyél azért, hogy másokban is ez tudatosuljon!

2023. július 18. kedd

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük