A jóság ellentéte a gonoszság: kegyetlen és erkölcsileg elítélendő viselkedés, rossz cselekedet.
Dávid jót akart tenni Saul utódaival. Pedig Saul üldözte őt, hosszú időn keresztül újra és újra. Sőt, többször rátámadt, és meg akarta ölni.
Dávid, királyként nem akar bosszút állni. Már akkor sem tett semmi rosszat Saullal szemben, amikor üldözte, pedig lett volna rá alkalma.
Nem a harag vezérli őt, hanem az az ígéret, amit Jonatánnal egymásnak tettek. Szeretet és hűség van a szívében, ezért irgalmas és jót tesz.
Amikor megérkezett Dávidhoz Mefíbóset, Saul fiának, Jónátánnak a fia, arccal a földig hajolt, és leborult előtte. Dávid megszólította: Mefíbóset! Ő így felelt: Itt van a te szolgád. Dávid ezt mondta neki: Ne félj, hiszen én hűséggel tartozom neked apádért, Jónátánért, és visszaadom neked nagyapádnak, Saulnak minden földbirtokát, te pedig mindenkor az én asztalomnál étkezel. Ekkor Mefíbóset leborult, és ezt mondta: Micsoda a te szolgád, hogy hozzám fordultál? Hiszen én olyan vagyok, mint egy döglött kutya!
2 Sámuel 9,6-8
Méfibóset úgy gondolta, ő ezt nem érdemli meg. Azt a jóságot, azt az irgalmat, amit Dávid tett. Mit tett Dávid?
Visszaadott neki mindent, ami Saul után járt. Azt mondta neki Dávid: „Visszaadom neked nagyapádnak, Saulnak minden földbirtokát, és mindig az asztalomnál fogsz étkezni.”
Könnyű kedvesnek lenni és jót tenni azokkal, akik szeretnek bennünket, kedvesek velünk és jóságosak. Mennyivel nehezebb, amikor valaki nem szeret vagy haragszik ránk vagy megbántott bennünket.
Csak Jézus által tudunk jó dolgokat tenni mindenkivel.
Gondold át!
Mit éreztél akkor, amikor valaki rosszul, gonoszul bánt veled?
Tudsz jót tenni azzal, aki bántott téged? Ha nem, hogyan tudnál változtatni ezen?
Tedd meg!
Tegyél jót azzal, akit nem igazán kedvelsz!
Ismételd át!!
„Tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben.”
Galata 6,10
A teljes füzet letölthető itt: Gyümölcstermő élet
