„Örüljetek az Úrban mindenkor. Ismét mondom: örüljetek!” Filippi 4,4
„Az igazi öröm független a külső körülményektől, mert kiapadhatatlan forrása Istenben van.” Ha a külső körülményekre, a körülötted élő emberekre nézel, nagyon sokszor azt láthatod, mennyi szomorúság, kedvetlenség, panasz van bennük. Könnyen a csüggedés felé vihetnek el téged is. De Isten azt szeretné, ha boldog, örömteli életed lenne, és nem a keserűség, bánat uralná a mindennapjaidat.
Figyelj az Úrra, mert az Őbenne való öröm, erőt ad minden felett.
8Vagy ha egy asszonynak tíz drahmája van, és elveszít egy drahmát, vajon nem gyújt-e lámpást, nem söpri-e ki a házát, és nem keresi-e gondosan, míg meg nem találja? 9Ha pedig megtalálta, összehívja barátnőit és szomszédasszonyait, és így szól: Örüljetek velem, mert megtaláltam a drahmát, amelyet elvesztettem. 10Mondom nektek, így fognak örülni az Isten angyalai egyetlen megtérő bűnösnek.
Lukács 15,8-10
Volt már olyan, hogy valamit nem találtál? Kerested órákon vagy talán napokon keresztül, mire végre előkerült, megtaláltad. A szívedet, lelkedet átjárta a megtalálás öröme. Milyen jó érzés is ez!
Így volt a történetben szereplő asszony is. Elvesztett egy drahmát és szomorú volt miatta. Kereste és megtalálta. Öröm töltötte be a szívét és ezt másokkal is megosztotta.
Gondold át!
Milyen veszteség ért életed során, ami nagy szomorúságot okozott?
Mit tettél, hogy ez a szomorúság megváltozzon benned?
Mit teszel, amikor mások panaszkodnak? Te is beállsz ebbe a sorba?
Tedd meg!
Deríts valakit jókedvre, aki szomorkodik vagy rossz kedve van!
Ismételd át!
„Az Úrban való öröm a ti erősségetek.” Nehémiás 8,10
A teljes füzet letölthető itt: Gyümölcstermő élet
