Élet

Így szól az Úr: „Elétek adtam az életet és a halált, az áldást és az átkot. Válaszd hát az életet, hogy élhess te és utódaid is!” 5 Mózes 30,19

Szeretünk élni. És ha úgy adódna, akkor bármit képesek lennénk megtenni az életünkért. Ha választani lehetne, akkor az életet választjuk a halál helyett. De a földi életünk hosszát nem mi határozzuk meg. Az viszont, hogy hogyan élünk, mi mindent teszünk, sokszor csak rajtunk múlik.
Kit vagy mit engedünk be az életünkbe?
A saját fejünk után megyünk, mások befolyása alatt élünk, vagy Isten Igéje az útmutatónk?
Követjük, amit a világ diktál vagy Isten útján próbálunk járni?
Ez mind rajtunk múlik.

A fenti Igében Isten azt mondja: választhatunk az élet és a halál között. Nem a földi életünk hosszáról dönthetünk, hanem arról, hogy akarjuk-e az igazi ÉLETet, ami a földi élet után a mennyben folytatódik.

Szeretnél a mennybe jutni? Szeretnél igazán élni?
Akkor nincs más dolgod, mint elfogadni Isten ajándékát: Jézus érted is meghalt a kereszten, hogy örök életed legyen.
Válaszd az életet!

Isten mindennap elénk adja az életet és a halált, az áldást és az átkot, a jót és a rosszat. Lehetőséget ad mindennap arra, hogy változtassunk az eddigi életünkön és újat kezdjünk.
A gyerekeknek úgy szoktam szemléltetni, hogy olyan ez, mintha Isten egy üres lapot adna nekünk minden reggel, amit estére tele írunk a szavainkkal, cselekedeteinkkel, gondolatainkkal. Mi dönthetjük el, mit írunk a lapra.
Este pedig végignéz rajta.

Mi is végig gondolhatjuk és megláthatjuk, mi volt jó vagy éppen rossz. Mit rontottunk el? Mi az, amit másként kell tennünk? Milyen jó dolgok voltak, történtek? Mi az, amit jól csináltunk? …

Válaszd a jót, az életet és az áldást mindennap, hogy élhess te és az utódaid is!

Ma mivel írod tele az életed lapját?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük