Félelem helyett Szeretet

„A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben.”
1 János 4,18

Félelem.
Biztosan a te szívedet is járta már át félelem.
Gyerekként féltél a sötétben, a kutyáktól, ha egyedül hagytak…
Felnőttként talán félsz egy rossz hírtől, egy betegségtől, egy véleménytől, valaki elvesztésétől, a haláltól, egy embertől, felsőbb vezetőségtől, a jövőtől… vagy éppen a bizonytalanság vált ki belőled félelmet.

Ha megnézzük a Bibliában Dávid életét, látni fogjuk, hogy Isten szerint való ember volt. De ő is követett el hibákat, az ő szívét is átjárta a félelem. Amikor Saul király éveken keresztül üldözte, eljutott odáig, hogy félelem és kétely merült fel benne. Ezt mondta akkor: „Egy napon talán mégis el kell vesznem Saul keze miatt. Jobb nekem, ha gyorsan elmenekülök a filiszteusok földjére.” /1 Sámuel 27,1/
Dávid félelmében rossz döntést hozott, aminek egy sor rossz következménye lett. Az ellenséges néphez ment embereivel. Kifosztották őket, családtagjaikat elrabolták, a várost, ahol éltek felégették. Sőt! Dávidot saját emberei meg akarták kövezni!
Mindez azért, mert már nem bízott teljes szívéből Istenben, hanem a félelem lett úrrá benne. Mert nem Isten védelmező kezét látta, hanem Saul haragját és gyűlöletét. A körülményekre nézett és nem Istenre.

János azt írja a levelében:
„A félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben.”
Amikor a félelem járja át a gondolataidat, szívedet, lelkedet, akkor az Istenben való bizalmad, hited, szereteted elhomályosul, háttérbe szorul. Ilyenkor hajlamos az ember rossz döntéseket hozni, vagy éppen semmit sem tesz, bezárkózik, mert a félelem rettegésben tartja. És talán gyötrődik éjjel-nappal.
A zsoltáros azt mondja: „Bízzál az Úrban teljes szívedből!” Ne a rossz gondolataidra, félelmeidre, kétségeidre támaszkodj, hanem Istenre!
Ha teljes szíveddel szereted az Urat, akkor nincs mitől félned, mert ez a szeretet kiűzi a félelem minden apró csíráját az életedből. Ha bízol az Úrban, nem kell félned semmitől és senkitől, mert tudhatod, hogy Ő veled van minden napon, átsegít minden helyzeten és jót akar neked.

Kívánom neked, hogy minden félelmed a múlté legyen és Istenben való bizalommal, szeretettel lásd az előtted álló utat!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük